Zorlu Enerji Trakya doğal gaz dağıtım bölgesine ‘Sıfır Atık Belgesi’ verildi
14/01/2021 11:17:55

    Türkiye’nin yerli ve yenilebilir enerji alanındaki öncü  şirketlerinden Zorlu Enerji, Trakya doğal gaz dağıtım bölgesinde T.C.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ’Sıfır Atık Yönetim Talimatı’’  çerçevesinde hayata geçirdiği uygulamalar kapsamında ‘’Sıfır Atık
Belgesi’’ni almaya hak kazandı.
    Türkiye’nin yeni nesil enerji şirketi Zorlu Enerji, Akıllı Hayat
2030 vizyonu doğrultusunda farklı yatırım, proje ve çalışmalarıyla  gelecek nesillere daha yaşanabilir çevre, doğa ve toplum bırakmayı  hedefliyor. Yerli, yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarına devam  eden Zorlu Enerji, sürdürülebilir bir gelecek için dekarbonizasyon  odaklı iş yapış biçimlerini benimsemeye devam ederken gerçekleştirdiği  atık yönetimi uygulamalarıyla da çevresel zararı en aza indirmek için  çalışmalarını sürdürüyor.
    Zorlu Enerji, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ’Sıfır Atık
Yönetim Talimatı’’ çerçevesinde sıfır atık konusunda kendi  bünyelerinde çalışma ekipleri oluşturarak yönetmelikte belirtilen  değerlendirilebilir atıklar için ayrı bir toplama sistemini hayata  geçirdi. Zorlu Enerji, Trakya doğal gaz dağıtım bölgesindeki
Çerkezköy, Edirne, Kırklareli, Lüleburgaz ve Tekirdağ olmak üzere 5  ayrı noktada atıkların işletilmesine ilişkin eğitimleri tamamlayarak  ‘’Sıfır Atık Belgesi’’ni almaya hak kazandı.

    Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
    http://www.foreks.com
    http://twitter.com/ForeksTurkey 
Finansal datalar forex tarafından sağlanmaktadır.