FİNANS

Fuel Oil Fiyatı

YÜKLENİYOR...

Akaryakıt Fiyatları

09-12-2022
Akaryakıt Türü Fiyat Birim Detay
Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 18,11 TL Litre Tarihsel Veriler
Motorin 21,03 TL Litre Tarihsel Veriler
Kalorifer Yakıtı 16,31 TL Kg Tarihsel Veriler
Fuel Oil 13,54 TL Kg Tarihsel Veriler
Yüksek Kükürtlü Fuel Oil 10,19 TL Kg Tarihsel Veriler
Gazyağı 20,54 TL Litre Tarihsel Veriler

* Akaryakıt Fiyat Verileri EPDK’dan alınmıştır.
** Kalorifer Yakıtı (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Fuel Oil (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Yüksek Kükürtlü Fuel Oil (Kükürt oranı %1’i geçenler)

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından https://bildirim.epdk.gov.tr/bildirim-portal/faces/pages/tarife/petrol/yonetim/bultenSorgula.xhtml URL adresinde yayımlanan Bayi Satış Fiyatı Bülteni'nden alıntılanmıştır.

EPDK: "Bayi fiyatları serbest piyasada oluşmaktadır. Ancak, dağıtıcılar, bayilik sözleşmeleri kapsamında, bayileri için tavan fiyat belirleyebilmekte veya fiyat tavsiye edebilmektedir. İlgili dağıtıcı lisansı sahiplerince, İstanbul İli, Avrupa Yakasında bulunan bayileri adına beyan edilmiş fiyatların ortalamasıdır."

Fuel oil, sanayide ve endüstriyel fabrikalarda kullanılmasının yanı sıra binalarda ve kazanlarda da kullanılabilir. Fuel oil özellikleri sayesinde kömüre göre daha çevre dostudur ve havayı daha az kirletir. Kolay yanması sayesinde tasarruf sağlar. Gemilerde yakıt olarak da tercih edilir. Gemilerde ana makine, jeneratör ve kazanlarda kullanılır. Ancak gemilerde kullanılmadan önce ısıtılması ve filtrelenmesi gerekir. Ancak asıl olarak buhar ve ısıtma sistemlerinde, endüstriyel fırınlarda kullanılır. Kükürt oranı %0.1 ~ %1 arasında değişir. Fuel oil fiyatını, bayi satış fiyatlarına göre güncellenen Mynet Akaryakıt Fiyatları listesinden takip edebilirsiniz.

Fuel oil fiyatı ne kadar?

Fuel oil fiyatı 9 Aralık 2022 tarihinde litresi 13,54 TL üzerinden fiyatlanmaktadır.

Kredi Hesaplama