FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fuel Oil Fiyatı

YÜKLENİYOR...

Akaryakıt Fiyatları

26-05-2024
Akaryakıt Türü Fiyat Birim Detay
Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 41,55 TL Litre Tarihsel Veriler
Motorin 40,23 TL Litre Tarihsel Veriler
Kalorifer Yakıtı 29,05 TL Kg Tarihsel Veriler
Fuel Oil 25,08 TL Kg Tarihsel Veriler
Yüksek Kükürtlü Fuel Oil 22,52 TL Kg Tarihsel Veriler
Gazyağı 36,88 TL Litre Tarihsel Veriler

* Akaryakıt Fiyat Verileri EPDK’dan alınmıştır.
** Kalorifer Yakıtı (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Fuel Oil (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Yüksek Kükürtlü Fuel Oil (Kükürt oranı %1’i geçenler)

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından https://bildirim.epdk.gov.tr/bildirim-portal/faces/pages/tarife/petrol/yonetim/bultenSorgula.xhtml URL adresinde yayımlanan Bayi Satış Fiyatı Bülteni'nden alıntılanmıştır.

EPDK: "Bayi fiyatları serbest piyasada oluşmaktadır. Ancak, dağıtıcılar, bayilik sözleşmeleri kapsamında, bayileri için tavan fiyat belirleyebilmekte veya fiyat tavsiye edebilmektedir. İlgili dağıtıcı lisansı sahiplerince, İstanbul İli, Avrupa Yakasında bulunan bayileri adına beyan edilmiş fiyatların ortalamasıdır."

Fuel oil, sanayide ve endüstriyel fabrikalarda kullanılmasının yanı sıra binalarda ve kazanlarda da kullanılabilir. Fuel oil özellikleri sayesinde kömüre göre daha çevre dostudur ve havayı daha az kirletir. Kolay yanması sayesinde tasarruf sağlar. Gemilerde yakıt olarak da tercih edilir. Gemilerde ana makine, jeneratör ve kazanlarda kullanılır. Ancak gemilerde kullanılmadan önce ısıtılması ve filtrelenmesi gerekir. Ancak asıl olarak buhar ve ısıtma sistemlerinde, endüstriyel fırınlarda kullanılır. Kükürt oranı %0.1 ~ %1 arasında değişir. Fuel oil fiyatını, bayi satış fiyatlarına göre güncellenen Mynet Akaryakıt Fiyatları listesinden takip edebilirsiniz.

Fuel oil fiyatı ne kadar?

Fuel oil fiyatı 26 Mayıs 2024 tarihinde litresi 25,08 TL üzerinden fiyatlanmaktadır.