FİNANS

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kalorifer Yakıtı Fiyatı

YÜKLENİYOR...

Akaryakıt Fiyatları

22-02-2024
Akaryakıt Türü Fiyat Birim Detay
Kurşunsuz Benzin 95 Oktan 40,45 TL Litre Tarihsel Veriler
Motorin 42,00 TL Litre Tarihsel Veriler
Kalorifer Yakıtı 30,19 TL Kg Tarihsel Veriler
Fuel Oil 25,51 TL Kg Tarihsel Veriler
Yüksek Kükürtlü Fuel Oil 22,31 TL Kg Tarihsel Veriler
Gazyağı 37,40 TL Litre Tarihsel Veriler

* Akaryakıt Fiyat Verileri EPDK’dan alınmıştır.
** Kalorifer Yakıtı (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Fuel Oil (Kükürt Oranı %0.1’i geçen ancak %1’i geçmeyenler)
** Yüksek Kükürtlü Fuel Oil (Kükürt oranı %1’i geçenler)

T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından https://bildirim.epdk.gov.tr/bildirim-portal/faces/pages/tarife/petrol/yonetim/bultenSorgula.xhtml URL adresinde yayımlanan Bayi Satış Fiyatı Bülteni'nden alıntılanmıştır.

EPDK: "Bayi fiyatları serbest piyasada oluşmaktadır. Ancak, dağıtıcılar, bayilik sözleşmeleri kapsamında, bayileri için tavan fiyat belirleyebilmekte veya fiyat tavsiye edebilmektedir. İlgili dağıtıcı lisansı sahiplerince, İstanbul İli, Avrupa Yakasında bulunan bayileri adına beyan edilmiş fiyatların ortalamasıdır."

Kalorifer yakıtı özellikleri sayesinde endüstride kazan ve fırın yakıtı olarak kullanılmasının yanı sıra konutlarda da enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Düşük ısılarda akışkanlığını koruyabilen bir yakıt türüdür. Düşük ısılarda donmadan akışkanlığını koruyabilmesi sayesinde ısıtma sistemleri içerisinde kolaylıkla kullanılabilir. Birden fazla kalorifer yakıtı türü vardır ve içerdiği kükürt oranına göre farklı sanayi sektörlerinde kullanılabilir. Petrolden üretilen kalorifer yakıtları ısıtma sistemleri, kazan ve fırınlarda yaygın olarak kullanılır. Petroldeki fiyat değişiklikleri, kalorifer yakıtını da etkiler. Güncel kalorifer yakıtı fiyatlarını, bayi satış fiyatlarına göre güncellenen Mynet Akaryakıt Fiyatları listesinden takip edebilirsiniz.

Kalorifer yakıtı fiyatı ne kadar?

Kalorifer yakıtı fiyatı 22 Şubat 2024 tarihinde litresi 30,19 TL üzerinden fiyatlanmaktadır.

Kredi Hesaplama